середа, 16 вересня 2020 р.

День цивільного захисту

 Відповідно до листа управління з питань розвитку освіти департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 31.08.2020 № 02.01-15/1096 «Про виконання протоколу місцевої комісії з питань ТЕБ і НС від 30.01.2020 № 01», відповідно до пункту 7 протоколу позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенної-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 31.01.2020 № 01 та листа територіального відділу освіти Хортицького району від 15.09.2020 № 01-15/1189 «Про виконання протоколу місцевої комісії з питань ТЕБ і НС від 30.01.2020 № 01», з метою набуття умінь і навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я та життя учнів, працівників закладу освіти в умовах загрози і виникнення надзвичайних ситуацій, 16 вересня 2020 року в нашій школі був проведений День цивільного захисту.

У цьому році під час проведення Дня цивільного захисту з учасниками освітнього процесу були проведені тренування з відпрацюванням порядку дій у разі виникнення аварій на хімічно-небезпечних об’єктах м. Запоріжжя.

Цим тренуванням передували бесіди, під час яких класні керівники 1-11 класів розповіли учням про те, що у нашому місті працюють суб’єкти господарювання, що виробляють або використовують сильнодіючі отруйні речовини, такі як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші, які у випадку аварійних ситуацій являють собою небезпеку для населення, про  дії населення при оповіщенні про хімічне зараження, а саме:

 отримавши інформацію про викид в атмосферу сильнодіючих отруйних речовин і про небезпеку хімічного зараження, необхідно надіти засоби індивідуального захисту органів дихання, найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки) і покинути район аварії;

 якщо відсутні засоби індивідуального захисту і вийти з району аварії неможливо, залишатись у приміщенні або спуститися до укриття, включити гучномовець місцевого радіомовлення (радіоприймач, телевізор); чекати повідомлень відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста;

 щільно закрити вікна і двері, димоходи, вентиляційні віддушини (люки), вхідні двері завісити шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини, заклеїти щілини в вікнах і стики рам плівкою, лейкопластиром або звичайним папером від проникнення в приміщення пару (аерозолів) сильнодіючих отруйних речовин.                      

З учнями 9х класів була відпрацьована евакуація до укриття на випадок викиду аміаку. Використовуючи знання з хімії, учні пояснили, що аміак легше повітря, тому укриття є надійним засобом захисту. А ось на випадок викиду хлору необхідно навпаки підніматися на захистні споруди, так як хлор важче повітря, він стелиться по поверхні.

Немає коментарів:

Дописати коментар