пʼятниця, 23 грудня 2022 р.

Спорт-тайм «Снігова мандрівка» (до Всесвітнього дня сноуборду).

 

Зараз, мабуть, немає такої людини, яка б не знала, що таке сноуборд. Але далеко не всі знають, що 23 грудня святкується Всесвітній день сноуборду. Та й про історію виникнення цієї дуже популярної зараз «снігової дошки» (в перекладі з англійської) – теж.

Довідка:

Сноуборд - спортивний снаряд, призначений для швидкісного спуску із засніжених схилів та гір. Сноуборд - плоска конструкція, що складається з ковзної поверхні, котра стикається з снігом, а також підставки — деки, на яку встановлено кріплення для ніг і металевого канта, що проходить по краю усього снаряду та призначеного для управління рухом сноуборду. Відбувається це за допомогою прийомів, званих загальним терміном «перекантовка».

Всесвітній день сноуборду затвердили у 2006 року. Першими країнами, які підхопили святкування, були США, європейські, Китай.

Всесвітній день сноуборду запровадила Європейська Асоціація Спорядження для всіх видів спорту на дошках, куди також входить і сноубординг. Потім до організації святкування долучилися гірськолижні курорти, Всесвітня федерація сноуборду, любительські клуби тощо.

 Ця дата ще вказує на відкриття зимового сезону. На гірськолижних курортах світу подію зазвичай бурхливо святкують. Святкування Всесвітнього дня сноуборду проводиться скрізь, де тільки випадає сніг! Основна ідея проведення цього дня - свобода спілкування і відкриттів. Подія збирає всіх любителів сноуборду від про-райдерів до новачків.

Катання на сноуборді – екстремальний вид спорту. Адже спортсмену потрібно спуститися гірським схилом на спеціальній дошці, яку і називають сноубордом.


Для цього потрібна хороша фізична підготовка, певні навички і спеціальні захисні шоломи.

 

І зараз взимку любителі покататися з гір часто змінюють лижі на дошку. Сноуборд може бути гарною розвагою, хоча вважається досить небезпечним видом спорту - можливість отримати травму при спуску з гори на дошці набагато вище, ніж на лижах. Це більш сучасний і екстремальний вид спорту, часто включає в себе ризиковані стрибки й акробатичні трюки. Хоча швидкість спуску на сноуборді трохи нижче, ніж на лижах, але можна отримати більш гострі відчуття. До того ж він більш простий в управлінні і на ньому легше навчитися кататися.


В цей день з'являється багато нових любителів цього спорту, адже спробувавши один раз, захочеться ще і ще випробувати відчуття польоту.

 

Цікавий факт: перший сноуборд створив американський восьмикласник 1963 року. Він брав участь в шкільному проєкті, на якому показав дошку, що дозволяла спускатися з гір. Свій винахід він назвав “скай-борд”. А ось варіант, найбільше наближений до сучасного, створив американець Дмитрій Милович.

Першою сучасною подобою сноуборду був  снерфер (snow («сніг») і surf – «серф»), придуманий і виготовлений Шерманом Поппеном для дочки в 1965 році в місті Мускегон, штат Мічиган. Він склеїв дві лижі в одне ціле. Вже наступного року було розпочато виробництво снерфера як дитячої іграшки. За конструкцією він був дуже близький до скейтбордової деки, тільки без коліс. Снерфер не мав кріплень, і, щоб утриматися на снаряді, потрібно було триматися за мотузку, прив’язану до носа дошки; крім цього, інструкція рекомендувала використовувати для катання нековзке взуття.

Протягом наступних двох десятиліть йшло зростання популярності цього виду спорту, і змінювався, вдосконалювався сам сноуборд.

Навесні 1976 року двоє скейтбордистів з Уельсу, Джон Робертс і Піт Меттьюс виготовили фанерну дошку з кріпленнями для катання на гірськолижному схилі зі штучним покриттям у своєму шкільному таборі в містечку Огмор-бай-Сі, Уельс, Велика Британія.

У 1979 році, неподалік від міста Гранд Рапідс, штат Мічиган, було проведено перший в історії Світовий чемпіонат по снерфінгу.

Зростання популярності сноуборду привів до офіційного визнання його як спорту: у 1985 році на австрійському гірськолижному курорті Цюрс відбувся перший Світовий кубок.


Сучасний сноуборд – це високотехнологічний виріб, що представляє сплав технологій і заснований на сучасних композитних матеріалах, а тому легкий та міцний. Оскільки, часто, катання на сноуборді проходить на непідготовлених схилах і на великих швидкостях, для захисту від травм використовується різноманітна екіпіровка – шоломи, захист суглобів, спини, рук.

Сноубординг підрозділяється на декілька різновидів:

спортивний;

фрірайд – вільний спуск непідготовленими схилами;

фрістайл – спуск підготовленими трасами з виконанням стрибків і акробатичних трюків;

джибінг – полягає в ковзанні (катанні) на сноуборді по різних фігурах з металу, пластику або дерева, що імітують елементи міської архітектури (перила, парапети і пандуси). Це такий стиль, який не вимагає великої площі і кількості снігу для катання.

До речі, окремі екстремали освоїли цей вид спорту навіть влітку, катаючись на сноуборді на піщаних схилах (сендбординг).

Коли на вулиці буде достатньо снігу для того, щоб не засиджуватися за комп’ютером, можна спробувати себе в новому виді спорту. Але не забувайте про правила безпеки! Тож, успіхів і зі святом!

Немає коментарів:

Дописати коментар