середа, 22 лютого 2023 р.

Лимон 🍋

    Чи дійсно лимон – це ледь не цілющий фрукт під час застуди? Для кого корисні лимони, а кому їх варто споживати з обережністю? Чи має якийсь позитивний вплив на організм вода з лимоном і які поширені твердження про лимони – це лише міфи?
    Лимон – сонячний фрукт з не менш яскравим смаком. Попри те, що його зазвичай не споживають у сирому вигляді, як інші фрукти, він може позмагатися з ними на арені користі для здоров'я.

Користь споживання

    Серед корисних властивостей споживання лимону:
  • Здоров'я серця. По-перше, лимон – хороше джерело вітаміну С. Дослідження доводять, що споживання фруктів та овочів, багатих вітаміном С, знижує ризик серцево-судинних захворювань та інсульту. Окрім цього, фрукт містить клітковину, яка здатна знизити загальний рівень холестерину, та флавоноїди, які допомагають знизити ризик ішемічного інсульту.
  • Здорове травлення. Лимон містить велику кількість харчових волокон. Клітковина, особливо розчинна, допомагає профілактувати закрепи та інші шлунково-кишкові проблеми. Окрім цього, розчинна клітковина може покращити здоров’я кишківника та уповільнити перетравлення цукру та крохмалю. Ці ефекти можуть спричинити зниження рівня цукру в крові. Однак, щоб отримати користь від клітковини з лимонів, потрібно з’їсти м’якуш фрукту.
  • Стан шкіри. Вітамін С відіграє важливу роль у формуванні колагену, який складає основу сполучної тканини організму. Вплив сонця, забруднення, вік та інші фактори можуть призвести до пошкодження шкіри. Додавання джерел вітаміну С у раціон може позитивно вплинути на стан шкіри.
  • Покращення засвоєння заліза. Поєднання продуктів з високим вмістом вітаміну С з продуктами, багатими залізом (яловича печінка, сочевиця, родзинки, м’ясо, шпинат), максимально підвищує здатність організму засвоювати залізо. Нагадаємо, що дефіцит заліза є основною причиною анемії.
    Також існує твердження, що лимон сприяє схудненню. Проте деякі експерти запевняють, що жодні дослідження не підтверджують вплив лимонних сполук на схуднення.

Ризики споживання

    Людям з алергією на цитрусові слід уникати лимона або продуктів з фруктом та цедрою.
    Окрім цього, лимони мають високий вміст кислоти, тому їхній сік може вплинути на людей з:
  • виразками у роті: це може викликати відчуття печіння.
  • гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ): лимон може погіршити симптоми, такі як печія.

ТОП цікавих фактів про лимон 

  • Батьківщиною лимона прийнято вважати Індію та Китай. Існує теорія, за якою лимони потрапили до Греції з воїнами Олександра Македонського після їхнього походу до Індії. Тоді лимон називали індійським яблуком. Інша ж теорія свідчить, що лимон до Європи та Близького Сходу привезли араби. 
  • А ось у далекому 17 столітті в Україні лимонів не було. Їх могли їсти лише багатії: вони виписували солоні лимони з Голландії. 
  • Походження слова «лимон» приписують малайській та китайській мові. «Ле-мо» малайською і «лі-мунг» китайською означає «корисний для матерів». 
  • Про лимони навіть загадки загадують та кумедні історії пишуть. З них можна дізнатися, що за допомогою лимона можна зірвати виступ духового оркестру: достатньо лимона перед музикантами. У тих почнеться рясне слиновиділення і грати на духових вони не зможуть. 
  • Є теорія, що яблуком розбрату в Біблії був лимон. За іншою теорією це був гранат, про що ми вже писали. 
  • Незважаючи на «яблуко розбрату» з теорії вище, лимон вважається фруктом дружби. Отто Шмідт, відомий полярник, зробив щеплення у 1940 році – до цього дерево щеплював селекціонер Зорін. З того часу пішла цікава традиція: це дерево стали щеплювати люди з різних країн. У 1957 році лимонне дерево отримало назву дерева Дружби. На цей момент лимону було зроблено 167 щеплень. На сьогоднішній день їх налічується понад 3 000, лише уявіть! 
  • Іноземні журналісти називають деяких спортсменів лимонами. Наприклад, французи назвали лимоном Євгена Кафельникова – він був небалакучий, холодний і не йшов на контакт. 
  • Лимон часто присутній в іспанському фольклорі. Там він символізує нещасне кохання. А ось за щасливе відповідає апельсин. 
  • Щороку у світі збирають 14 мільйонів тонн лимонів. Найбільше лимонів збирають у Мексиці та Індії. 
  • Лимон був занесений до книги рекордів Гіннеса. Простий ізраїльський фермер виростив у себе на ділянці лимон вагою понад 5 кілограмів. Уявляєте, якого він має бути розміру? До речі, рекорд не можуть побити вже 14 років.

Подивись пару цікавих відео.

Джерело 
12

Немає коментарів:

Дописати коментар