7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який заснований Єврокомісією у 2004 році та традиційно святкується у перший вівторок лютого.
Інтернет — цікавий віртуальний світ, який дозволяє нам дізнаватися багато нового, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, ділитися з іншими своїми захопленнями, мандрувати різними куточками нашої планети та багато іншого.
Інтернет може бути корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним!
Чи ви коли-небудь задумувалися над тим, наскільки безпечними є ваші візити в інтернет? Що інтернет і небезпека ходять поруч? Навіть короткий візит в онлайн може спричинити безліч проблем. На думку фахівців, краще користуватися комп’ютером, попередньо від’єднавши його від мережі, але навіть це не гарантує того, що ви поза зоною ризику.
Ви звикли проводити кожну вільну хвилину перед комп'ютером, гортаючи Інтернет-сторінки і граючи в комп'ютерні ігри? Таке проведення часу лише на перший погляд здається невинним і безпечним, адже на просторах Інтернету є чимало шахраїв та інформації, яка може бути шкідливою для маленької людини, а отже ви маєте знати, що саме категорично заборонено робити під час користування соціальними мережами, аби уникнути небажаної халепи і не зашкодити своєму душевному стану, здоров'ю і навіть життю.
Для того, щоб себе захистити, не потрібно бути генієм інформатики та програмування, достатньо розуміти основні загрози та знати, як їх уникнути.
Щоб не загубитися в онлайн-океані, треба опанувати основні правила користування інтернетом та захистити себе від можливих неприємностей.
Пропоную огляд найрозповсюдженіших інтернет-небезпек та поради, які допоможуть захиститися.
Правильно поводитися в Інтернеті та використовувати його можливості з користю і задоволенням за допомогою простих правил.
Правила, яких мають дотримуватися діти під час користування інтернетом:
Не передавайте нікому особисту інформацію (номери телефонів, домашню адресу, назву школи чи дані про роботу батьків).
Якщо побачили у мережі інформацію, яка вас засмутила чи налякала, повідомте про це батьків.
Не надсилайте незнайомим людям свої світлини.
Не погоджуйтеся на особисту зустріч із людиною, з якою познайомилися в інтернеті.
Не заходьте на сайти з аморальним змістом.
Не відповідайте на листи, які містять погрози чи лайку.
Не відкривайте електронні листи, Web-сторінки, або файли, отримані від людей, яких ви не знаєте або яким не довіряєте.
Не називайте нікому свої паролі, навіть друзям.
Не ображайте інших користувачів.
Не чиніть протизаконних дій.
Рекомендую звернути увагу на книгу Луї Стовелл «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті».
У виданні є низка практичних порад зі створення сторінок у соціальних мережах, правила поведінки з інформацією, приватними даними, взаємодії з користувачами й дотримання авторського права. Крім того, у книжці читач знайде інформацію та корисні підказки щодо секстингу, кібербулінгу та інтернет-шахрайства. Прочитавши книжку, ви навчитеся правильно реагувати на «тролів», підбирати надійний пароль та безпечно знаходити друзів у мережі.
Розуміючи, як працює Інтернет та як його можна використовувати, щоб нашкодити іншим, дитина зможе захистити свої дані в мережі та дізнатися, а головне — знати, до кого можна звернутися по допомогу, якщо раптом втрапите в халепу в Інтернеті.
Книжка стане в пригоді дітям, які активно починають користуватися Інтернетом, а також їхнім батькам, котрі хочуть знати, як правильно пояснити дитині правила поведінки в мережі.
Стовелл, ЛуЇ. Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті / пер. з англ. Тетяни Кузьменко. – Київ: Книголав, 2020. – 144 с. – (Серія «Дитяча полиця»).
В читальному залі бібліотеки оформлен тематичний куточок «Онлайн - безпека», де кожен може ознайомитись і знайти для себе корисну інформацію для правильного, а головне, безпечного використання Інтернету.
Пропоную також переглянути цікаві відео:
Казка про золоті правила безпечного Інтернету1
https://www.youtube.com/watch?v=NOKZHMiJJ98&feature=youtu.be
Віртуальна вікторина "Безпечний інтернет" https://www.youtube.com/watch?v=kvCKSq7irog
День безпечного інтернету. Презентація безкоштовно. Вікторина з інформатики. НУШ. Дистанційний урок https://www.youtube.com/watch?v=I6KqpUqYdUo
Кібербулінг
https://www.youtube.com/watch?v=ZiWSu62Qaec
Немає коментарів:
Дописати коментар