середа, 1 лютого 2023 р.

Інформдайджест «Для Вас, батьки!» #WorldReadAloudDay #Всесвітній_день_читання_вголос #Читаємовголос

"Читання – це один з витоків мислення

і розумового розвитку"

                        В.О.Сухомлинский.               

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве свято – Всесвітній день читання вголос. У 2023 році  Всесвітній день читання вголос проводиться 1 лютого.

Це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві. Свято започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld»  у 2010 році.

           Читання вголос розвиває швидкість мовлення. Це розширює словниковий запас. Гарне читання вголос потребує часу. Це не те, що можна квапити або втискати. Необхідно обговорювати, ділитися почуттями. Процес покращує розуміння й активне слухання. Читання вголос знижує стрес і робить нас щасливими.

Запам'ятовування
є найсильнішим під час безпосереднього читання вголос, що свідчить про те, що вплив відбувається не тільки від чуття слів, а й від їхнього вимовляння. Це пояснюється тим, що усне проголошення слова створює досвід, що запам'ятовується, - явище, яке дослідники називають "ефектом виробництва".


Читання дитині вголос
також має безліч переваг. Воно допомагає їм розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність. Читання вголос - це також чудовий спосіб встановити міцний зв'язок із вашим малюком!


Читання вголос – річ надзвичайно корисна
. Воно стимулює розвиток мозку, наповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам'ятовувати інформацію.

           А голосні сімейні читання – це найкраща форма залучення дитини до книги. Аудіоказки та аудіокниги не замінять читання і живе спілкування з батьками, під час якого створюється гарний настрій, формується характер дитини, розвиваються розумові здібності. Завдяки читанню дитина починає аналізувати, що таке добре і що таке погано, наслідує головного героя та зближується з батьками.


             Тож читайте разом з дитиною! Читайте вголос!

Немає коментарів:

Дописати коментар