вівторок, 14 березня 2023 р.

7 видів корисної зелені! - вирощуйте ліки на грядках та підвіконні.🥗

Ось практично і настав літній період. А це означає, що ми нарешті зможемо потішити себе свіжими салатами, які я просто не уявляю без зелені. Петрушка, кріп, кінза, селера, зелена цибуля, крес-салат, базилік та інші ароматні трави вітамінізують наші ослаблені після довгої зими організми.

Петрушка: джерело вітамінів

   У такій звичній нам зелені, як петрушка, вміст вітаміну С в 4 рази перевищує його кількість в лимоні! Є в петрушці бета-каротин, вітаміни А, Е, групи В; мінерали: селен, фтор, залізо, цинк, калій, фосфор, магній, кальцій; терпени, глікозиди, флавоноїди та інулін — дивовижний натуральний полісахарид, що захищає нас від безлічі захворювань та знижує ризик розвитку раку.

   Вживання петрушки допомагає знизити тиск і рівень цукру в крові, знімає набряки, зміцнює зір, покращує потенцію, омолоджує шкіру.

Кріп: користь широкого спектру

   Кріп містить ті ж вітаміни та мінерали, що і петрушка, але в ньому є ще й вітамін Р, необхідний
судинам та капілярам. Він робить їх стінки міцними і знижує проникність.

   Вживання кропу може позбавити від безлічі захворювань. Кріп покращує процеси травлення, виводить з організму шлаки і жовч, зміцнює серцевий м'яз і знімає головний біль. Крім цього, в поєднанні з іншими продуктами кріп сприяє кращому засвоєнню поживних речовин.

Кінза: китайський еліксир здоров'я

   Ще в Стародавньому Китаї до кинзі ставилися з особливою пошаною. Ця зелень покращує склад крові, роботу серцевого м'яза і зміцнює стінки судин. У цій ароматній рослині містяться вітаміни різних груп, амінокислоти та мінерали.

   Щоденне вживання невеликої кількості кінзи здатне налагодити роботу травного тракту, відновити нервову систему, а також очистити організм від шлаків та холестерину. Крім того, кінза здатна поліпшити пам'ять.

Селера: зелень для схуднення

   Виявляється, селера — це прекрасний помічник всім тим, хто мріє схуднути. В черешках селери так мало калорій, що його вважають продуктом з негативною калорійністю: для того, щоб переварити свіжу селеру, організм витрачає набагато більше енергії, ніж отримує з неї.

   У народній медицині цю рослину застосовують як протизапальний, ранозагоювальний, заспокійливий засіб. Селера та її сік допомагають справлятися з депресією, так як в них багато магнію. Відомо, що депресивні стани часто пояснюються нестачею цього елементу.

Шпинат: зелень, яка дає сили


   Чи ти пам'ятаєш мультфільм про моряка Папая, який ставав у багато разів сильніше завдяки тому, що їв шпинат? Звичайно, не варто очікувати від цієї рослини подібного ефекту, проте корисний шпинат має широкий спектр впливу на організм.


Зелена цибуля: підвищує імунітет

   Зелений лук складається в основному з води — до 90 %. Решта 10 % припадають на різноманітні
харчові волокна, мінерали (нікель, калій, залізо, магній, кальцій, марганець, фосфор), вітаміни А, С, фолієва кислота і помірна кількість вітамінів групи В (В1, В2, В3 і В6).

   Корисна властивість зеленої цибулі полягає в тому, що вона містить дуже невелику кількість калорій і тому є відмінним дієтичним харчуванням.



Базилік: ароматний доктор


   Стародавній лікар Авіценна наділив базилік чи не містичними властивостями. Він вважав, що базилік сам знає, як впливати на організм людини. Втомленій людині ця рослина надає сил, а перенапружену розслаблює.
    При запорах він діє як проносне, а у протилежних ситуаціях закріплює стілець. Як би там не було, базилік, корисні властивості якого відомі людям не одне тисячоліття, поєднує в собі масу живильних елементів.

Переглянь цікаве відео.


Джерело
12

Немає коментарів:

Дописати коментар