23 квітня в багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день книги і авторського права.
У цей день приймають вітання письменники, видавці, літературні критики, бібліотекарі, науковці, вчителі, а також усі, для кого книжкова справа - частина життя.
Свято вперше організували у Каталонії 1926 року, але у світі його відзначають із 1996 року, коли ЮНЕСКО запровадило його на офіційному рівні. Цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра, Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження Моріса Дрюона, Галдора Лакснесса, Мануеля Вальєхо. Цього ж дня народився український письменник Григірій Тютюнник.
Писемність завжди була головним чинником культури кожного народу й відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
«Всюди, де є українці, мають з'являтися наші книги. Це допомагає зберігати зв'язок українців, які вимушено опинилися за кордоном через війну, з рідною країною. Крім того, через перекладені книги українських авторів світ має більше дізнатися про нашу історію, культуру та сьогодення. Наразі ми разом з міжнародними партнерами працюємо над збільшенням якісної перекладної української літератури за кордоном»,– сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
«Українська книжкова поличка» під патронатом Першої леді України вже відкрилася у 37 країнах світу.
Книга назавжди залишиться для людей вірним помічником, джерелом мудрості, натхнення, любові, яскравих емоцій. Книга об'єднує покоління людей і робить їх життя більш насиченним та цікавим.
Щиро вітаємо всіх шанувальників книги і тіх, хто розвиває друковане слово із Всесвітнім днем книги і авторського права!
Немає коментарів:
Дописати коментар