вівторок, 16 травня 2023 р.

Інформування населення про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами розроблених з Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності "Філія The Mines Advisory Group в Україні"

Нажаль, наша країна сьогодні проживає складні часи, адже триває повномасштабна війна. Кожному з нас необхідно знати про ризики пов'язані з вибухонебезпечними предметами та дії поводження у разі виявлення таких предметів.


Які предмети належить до небезпечних?

До вибухонебезпечних предметів належать:

•   вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удар, тертя, вибух іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само поширюються, з виділенням великої кількості енергії та утворенням газів;

•   боєприпаси — вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для ураження живої сили супротивника.

Чи можна брати їх до рук або торкатися їх? Якщо ні, то чому?

Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який перебуває поруч. Знайшовши небезпечний предмет, сповістіть про це дорослих.

Невиконання цих вимог і правил може призвести до тяжких наслідків, що, на жаль, трапляється дуже часто.

Наслідки вибухів

Пам'ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають лише спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з «відлунням війни».

   Усі боєприпаси (артилерійські міни й снаряди, реактивні й інженерні міни, авіабомби, ручні гранати та інші) заряджені вибуховими речовинами і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу та іншого механічного чи теплового впливу.

   Гази, що утворюються при вибуху, з величезною силою розривають металевий корпус вибухового пристрою на велику кількість осколків, які, розлітаючись у всі боки, уражають на значній відстані від місця вибуху.

   Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, є хімічними сполуками різного кольору - від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після тривалого перебування у воді чи землі вони не втрачають здібності вибухати, а в деяких випадках, хімічно взаємодіючи з металевим корпусом боєприпаси, утворюють нові види дуже чутливих вибухових сполук.

Дії при виявленні незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні















Немає коментарів:

Дописати коментар