Традиційні свята часто викликають спогади про дитинство. У когось вони радісні, у когось - не дуже. Для одних внутрішня дитина може бути джерелом страждання, для інших - джерелом сили. У будь-якому випадку це цікава вправа - зробити крок назад в часі і зосередитися на кількох найщасливіших моментах дитинства, щоб навчитися піклуватися про себе. Ваше найяскравіший дитячий спогад може бути пов'язаний з врученням і отриманням подарунків під час свят, походом в гості до родичів або друзів, переглядом святкових фільмів, поїздкою по околицях або участю в будь-якому іншому ритуалі, який приносив радість.
Спілкування зі своїм внутрішньою дитиною - це безпечний спосіб відпочити від усього, що відбувається у світі. Внутрішня дитина мислить позитивно і в усьому бачить можливості. Якщо перейти в «режим дитини», людина стає більш відкритою для цікавих можливостей, що оточують її.
Також важливо бути вдячним своїй внутрішній дитині. Духовний лідер Тхіть Нят Хань в своїй книзі «Примирення: зцілення внутрішньої дитини» пропонує вдихнути і сказати: «Я повертаюся до своєї внутрішньої дитини», а потім видихнути і сказати: «Я дбаю про свою внутрішню дитину». Ви можете подбати про свою внутрішню дитину, записавши діалог з нею.
І якщо ваша внутрішня дитина зберігає болючі спогади, ви можете озвучити цей біль або дискомфорт. Визнати свою внутрішню дитину - значить ставитися до неї з повагою і любов'ю. Ви можете зробити це, сказавши: «Я люблю тебе», «Я чую тебе» і «Спасибі за те, що ти був собою». А якщо внутрішня дитина травмована, то є й можливість для трансформації, розуміння, пробудження і зцілення.
Деякі дослідження говорять, що нам є чому повчитися у немовлят і дітей. Наприклад, вони відкриті для нових ідей і нових способів пізнання і навчання. З віком же люди стають більш ригідними. Розумно розвивати те, що буддисти називають «Шошин», або «розум новачка», що означає відкрите, активне ставлення до навчання і нового досвіду без упереджень.
Одне з чудес виховання дітей полягає в тому, що ви можете дивитися на світ їх захопленими очима. Наприклад, порівняйте похід в супермаркет на самоті і з дитиною. Шопінг з дітьми буде набагато повільніше через їх захоплення і цікавості.
Якби кожен з нас міг дивитися на світ очима дитини, то кожен день був би більш радісним. Діти цілими днями щось дізнаються. У них підвищене почуття пізнання, яке дозволяє їм помічати те, що ми можемо втратити, і, що цікаво, це змушує нас повірити, що вони розумніші, ніж ми думаємо.
Дослідження, проведене Шеблі, Орлінг і Костеніус (2018), показало, що дитячий досвід може дати нам життєві уроки, які допомагають адаптуватися до ситуацій протягом усього життя.
і відновити це почуття захоплення:
- Думайте відкрито
- Проводьте час з дітьми
- Розглядайте старі фотографії, щоб згадати дитинство
- Проводьте час за тим, що вам дійсно подобається
- Будьте несерйозними
- Смійтеся
- Напишіть листа своїй внутрішній дитині
- Грайте у творчі ігри
- Записуйте особливі моменти свого дитинства
- Займайтеся медитацією і творчою візуалізацією
Немає коментарів:
Дописати коментар