Дитина пізнає світ, здобуваючи певні знання і навички, а завдання батьків і педагогів - зробити цей процес цікавим і змістовним. Успішність дитини багато в чому залежить від рівня підготовки до навчання в школі. Вміння рахувати, писати цифри, самостійно складати речення та розповіді, розвинені навички просторового орієнтування, слухового сприймання, читання, порівняння, послідовного рахунку є важливим етапом цієї підготовки.
Наприклад, дитина має вміти писати цифри від 0 до 9, розуміти їх значення, рахувати. Але запам’ятати цифри дитині зовсім не просто, оскільки цифри для неї - це щось абстрактне, не здатне викликати емоції, тому процес навчання має, в першу чергу, зацікавити дитину!
Ця програма інтелектуального розвитку допоможе вашій дитині в ігровій формі знайомитись з навколишнім світом, розвивати логіко-математичну, комунікативну, емоційну компетентність, сприятиме розвитку уваги, пам’яті, самостійності і посидючості. Завдання підібрані таким чином, щоб відбувалось чергування різних видів діяльності – усних, практичних, творчих. Головне - не поспішати відповідати за дитину, а надати їй час для роздумів та обмірковувань.
Програма розроблена на 45-60 днів (9-12 тижнів). Кожен тиждень триває 5 робочих днів, під час кожного з яких дитина має виконати 3 або 4 завдання. Будь-які два дні на тиждень - вихідні.
Розпочати виконання програми ви можете у будь який зручний для вас час, починаючи з першого дня першого тижня. Не перевантажуйте дитину, виконання завдань розраховано на 15-20 хвилин на день. Якщо дитина виявляє ознаки втоми, необхідно змінити вид діяльності, зробити перерву, а потім знову повернутися до роботи.
Чергуйте виконання робочого зошита із активним відпочинком, а виконання кожного завдання підкріплюйте емоціями, тому що позитивні емоції сприяють запам’ятовуванню і мотивують дитину.
Після виконання програми ви можете нагородити дитину спеціальним дипломом, який стане нагородою за старанне та вправне виконання завдань та підтверджуватиме набуття дитиною таких необхідних для подальшого навчання поведінкових навичок, як старанність, охайність і самодисципліна.
Немає коментарів:
Дописати коментар