6 грудня українці відзначають День Збройних Сил України — свято справжньої мужності, героїзму і відваги. В лавах збройних сил України, кується міць держави, вірна дружба і справжні богатирські характери! Завдяки незламному духу наших захисників Україна зберігає свою незалежність.
Вітаємо зі святом всіх наших славних захисників і захисниць, які наближають Перемогу над підступним окупантом! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність!
Слава ЗСУ! Слава Україні!
Пропонуємо познайомитися з деякими книжками, на сторінках яких висвітлюється мужність і героїзм наших захисників:
- Роман Зіненко «Іловайський щоденник» Роман Зіненко, колишній морський піхотинець, доброволець батальйону «Дніпро-1», був серед тих, хто в серпні 2014-го опинився в пеклі Іловайська. Він не тільки вижив, але й написав одну з перших книжок про війну на Сході України — «Іловайський щоденник», що вийшла у видавництві «Фоліо» українською та російською мовами. Ця чесна і відверта розповідь очевидця, який нічого не вигадує, а намагається бути максимально точним у своїх спогадах, отримала широкий відгук у читачів
- Євген Положій "Іловайськ" - книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів тероборони, всіх тих, хто опиняється в кінці серпня 2014 року в "Іловайському котлі".
- Костянтин Чабала "Вовче"
Ця книжка - про війну і про людей, які стикнулися з війною. Про те, що було і що могло би бути. У повісті "Вовче" оповідається декілька епізодів з життя однієї з позицій. Ви зможете опинитися у шкурі Вовка, і від його імені дружити, служити, воювати.
Збірка оповідань - миттєвості цієї війни. Подекуди героїчні. Часом душевні. Інколи сумні. Загалом - прості і чесні.
- Артемій Кірсанов, Сергій Дзюба «Позивний “Бандерас”»
Ця книга справжній військовий бойовик, заснований на реальних подіях. Книжку створено на основі щоденників нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та інших воїнів 93-ї бригади, які боронять мир на Сході України. Дія військового детективу розгортається восени 2014 року. Розвідники, на чолі з капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас»), намагаються запобігти диверсії та знешкодити російського підривника. Драматизму подіям додають: місце дії — все розгортається поблизу рідного села Бандераса, яке він покинув 20 років тому; кохання та зрада. На що готова людина заради любові? Любові до своєї країни, свого простору, людей поруч… любові до життя? Думка про те, що на передовій у протистоянні із сепаратистами й терористами гинуть молоді хлопці, не полишає головного героя. Аж ось доля підкидає колишньому есбеушнику новий шанс… І цього разу доведеться побороти свої найбільші страхи і зазирнути у ті спогади, від яких він тікав майже два десятиліття...За книгою знято однойменний фільм, який був у прокаті наприкінці 2018 року. Фільм відзначено премією "Золота дзиґа".
- Геннадій Харченко "Щоденник артилериста"
Геннадій Харченко — історик, перекладач і економіст за освітою, мешканець Запоріжжя. Навесні 2014 року Геннадій добровільно прийшов до військкомату, а влітку став командиром гармати у третій гаубичній батареї 55-ї окремої артилерійської бригади. Найважливіші події періоду активної участі артбригади в АТО відтворені в книзі.
У створенні книги авторові допомогали бійці 55-ї окремої артилерійської бригади і волонтери фонду «Сестри Перемоги». Книга оповідає про людей, котрі вирішили взяти в руки зброю, щоб відстояти свою честь і своє право жити вільно на своїй землі. А також про тих, хто брав найактивнішу участь і надавав допомогу в становленні і розвитку підрозділів Запорізької бригади.
«Щоденник артилериста» розповідає про війну без пафосу, надриву і високих нот. Автор майже не вживає слово «герой», не тому що таких поряд з ним не було. Просто війна — важка робота.


Немає коментарів:
Дописати коментар