Сьогодні, 22 січня в Україні відзначають 105 річницю Дня Соборності!
Вітаємо зі святом!
У цей день відбулися дві важливі історичні події :
- Підписання IV Універсалу Центральної Ради, яким проголосили незалежність УНР у 1918 році.
- Проголошення Акта Злуки Української народної республіки та Західноукраїнської народної республіки в 1919 році (возз'єднання українських земель в одну державу)
Ще у 1919 році українці засвідчили, що не існує окремо східної та західної України — існує єдина незалежна Українська держава.
Це свято нагадує нам про те, що українці почали відстоювати незалежність ще понад століття тому. І ця боротьба за єдність територій, цінностей і культури ніколи не була легкою.
Сьогодні ми вкотре довели, що вміння об'єднуватися робить нас непереможними. Як і 105 років тому ми стоїмо пліч-о-пліч захищаючи та шануючи інтереси нашої держави та її громадян.
Нехай любов до Батьківщини завжди об'єднує нас та веде до Перемоги!
Пропонуємо огляд літератури до Дня Соборності України:
- Субтельний О. «Україна : історія»
Грунтовний підручник з української історії. Книга професора Йоркського університету в Торонто (Канада) українця за походженням Ореста Субтельного визнана на Заході кращим популярним викладом історії України англійською мовою. Дещо незвична для нашої аудиторії, вона викличе інтерес передусім нетрадиційною концепцією української історії, прагненням автора до наукової об'єктивності, неупередженістю позиції, зваженістю оцінок, а головне — ідеєю національного відродження України.
- Нагаєвський, І. «Історія Української держави двадцятого століття»
Книга доктора Ісидора Нагаєвського, написана в еміграції,висвітлює події в Україні часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії (1917-1921рр.). на основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор розгортає картину боротьби за державність України в усій її складності і суперечливості. Думка автора полягає в тому, що Україна могла стати незалежною.
- «Чорний Ворон. Залишенець » Василь Шкляр
Роман письменника Василя Шкляра відтворює боротьбу повстанців проти червоного терору. У 1917-1920-х роках у Холодному Яру більшовицькі війська отримали опір холодноярівців на чолі з отаманом Чорним Вороном.
Закарбовується в пам’яті фраза з книги: "… на моєму прапорі не було напису "Воля України, або за кордон". Ці слова каже чоловік своїй коханій жінці, яка пропонує йому зберегти життя та втекти з країни.
- "Перспективи української революції" Степан Бандера
Книга "Перспективи української революції" - це офіційне видання збірки найкращих статей Степана Бандери, що дає змогу зрозуміти його світогляд та розвіяти міфи про його історію. Головна тема писань автора — українська національно-визвольна революція.
- "Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття" Ярослав Грицак
Ця книжка є третім виданням Ярослава Грицака про історію України, яка вперше вийшла 1996 року. Автор переписував одну й ту саму книжку, щоб досягти тої стадії, коли вважатиме її дійсно правильною. Але протягом 20 років історична наука пішла далеко вперед.
В книзі ви знайдете глобальну і водночас коротку історію України вже з новими дописаними розділами, які присвячені двом останнім десятиліттям незалежної України.
Українська історія з самого початку болюча та гірка. Нація проходила боротьбу за існування. Повстання, війни, голод, набіги, військові перевороти — все це пройшли наші предки і ми маємо знати про той шлях. Ярослав Грицак поетапно доносить читачу історичне творення української держави. За словами автора книга стверджує принципову нормальність української історії.
- "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності" Сергій Плохій
"Поява слов'ян", "Ключі від Києва", "Творення України", "Східна реформація", "Велике повстання", "Час змін", "Народження нації" — все це назви деяких з розділів книги "Брама Європи". Це спогади про долі предків, які вплинули на створення сучасної нації.
Наша країна боролася за право бути незалежною. Пройшла крізь часи повстань, революцій, кріпацтва й комуністичного терору, але все ж таки отримала незалежність.
Сергій Плохій пропонує виклад історії розвитку українських земель та становлення держави упродовж двох з половиною тисячоліть від скіфів до нашого часу.
Автор один з провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. За цю книгу Сергій Плохій отримав національну премію імені Тараса Шевченка в номінації "Публіцистика".
- Сергієнко П. « Соборна Україна: від ідеї до життя»
Аналізується зміст поняття «соборність». Простежується розвиток ідеї соборності на різних історичних етапах. Розглядаються шляхи розбудови соборної України у сучасних умовах.


Немає коментарів:
Дописати коментар