День української жінки — це неофіційне свято, яке відзначається 25 лютого. Його започаткували у 2023 році як альтернативу радянському 8 березня, щоб вшанувати силу, незалежність і внесок українок у розвиток суспільства. Дата вибрана на честь дня народження Лесі Українки (25 лютого 1871 року) — видатної поетеси, письменниці та громадської діячки, яка стала символом незламності українського духу.
У творчій спадщині Лесі Українки понад 250 творів — патріотична та любовна лірика, драми, поеми, збірки українського фольклору, публіцистичні твори, віршовані та прозові твори, публіцистичні статті, переклади світової класики.
Геніальна поетеса колекціонувала і зберігала твори
української народної творчості.
На початку ХХ століття Леся Українка була однією з
провідних поетес українського національного відродження та стала першою жінкою,
яка отримала почесне звання академіка в Галицькій науковій спільноті.
Все її життя було боротьбою: з хворобою, із суспільними догмами, за право бути українкою, мати власну думку, жити своїм розумом, не бути ні від кого залежною. Іван Франко назвав Лесю Українку «єдиним мужчиною в нашому письменстві».
Леся Українка посідає почесне місце в пантеоні українських літературних класиків. «У європейській літературі ХХ століття не було видатнішої жінки», – так висловилася про Лесю Українку сучасна письменниця й інтелектуалка Оксана Забужко.
Леся Українка - це голос свободи,що лунає крізь століття . Її твори - це скарбниця мудрості , краси та незламної віри в майбутнє України.
«Ні! я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає» — промовляє до нас Леся Українка. Ці слова стали пророчими для поетеси в боротьбі за любов, за життя. Леся Українка випереджала час і тоді, і тепер!
![]() |
У цей день згадують внесок жінок в історію, культуру, науку, політику та оборону України.
Немає коментарів:
Дописати коментар