вівторок, 4 жовтня 2022 р.

Всесвітній день захисту тварин

ЦІКАВО:

       Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види.В Україні види, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги. Вони підлягають особливій охороні на всій території країни.
Як виник Всесвітній день тварин
      Запровадив Всесвітній день тварин в Берліні у 1925 році німецький письменник і зоозахисник Генріх Ціммерманн. Спочатку свято відзначалося 24 березня, але з 1929 року було перенесене на 4 жовтня. При цьому варто зауважити, що ідею письменника спершу підтримали лише у Німеччині, Австрії, Швейцарії та Чехословаччині. Проте у травні 1931 року міжнародний конгрес прихильників руху офіційно затвердив 4 жовтня Всесвітнім днем тварин. І відтоді щороку кількість країн, у яких його відзначають, зростає. Так, у 2008 році заходи до цього дня проводилися у 66 країнах.

Мета свята полягає у:

- сприянні обізнаності людей про тварин, зокрема про загрози, з якими вони стикаються;

- визнанні ролі представників фауни у житті людини;

- покращенні зв’язку між людиною та дикою природою;

- просуванні програми дій задля добробуту видів.


За даними дослідників Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), за останні 50 років популяція тварин у лісах планети скоротилася більше ніж удвічі. Найбільш вразливими категоріями, за спостереженням науковців, є амфібії, наприклад, жаби, а також ссавці, зокрема, мавпи та лісові слони. Скорочення кількості диких видів відбувається через втрату середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.

Які тварини можуть зникнути в Україні

        В Україні види, що знаходяться під загрозою зникнення, заносять до Червоної книги.

Зубр, рись, ведмідь бурий, їжак вухатий, горностай, кіт лісовий, корсак, лелека чорний, заєць білий, жук-олень, рогач звичайний – і це лише деякі тварини нашої країни, які підлягають особливій охороні на всій території України.

Давайте памятати, що «Захист слабких - справа сильних».

Пропоную вам переглянути відео-презентацію по темі.








Немає коментарів:

Дописати коментар