

Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність істотно погіршилася порівняно з попередніми трьома десятиліттями.
Чорне море - внутрішнє море басейну Атлантичного океану. Це важливий район транспортних перевезень і один з найбільших курортних регіонів Євразії. Усе це порушує рівновагу в екологічній системі моря.
Чорне море і його води Керченською протокою з’єднуються з Азовським морем, а протокою Босфор - з Мармуровим морем, через протоку Дарданелли - з Егейським і Середземним морями. Водночас, як свідчать дослідження, Чорне море майже удвічі брудніше від Середземного. Нікого не залишають байдужим острови пластику, риба та птахи з поліетиленом у шлунку, неочищені стічні води, що стають причиною вимирання рідкісних видів унікального екосвіту. Адже вчені знайшли у воді 124 забруднюючі речовини!
Довідкова інформація:
Найбільша глибина Чорного моря становить 2210 метрів, а середня - близько
1240 метрів. За формою водойму можна порівняти з овалом, витягнутим із заходу
на схід, довжиною близько 1150 кілометрів. З півночі на південь море
простягається на 580 кілометрів.
Чорне море омиває береги України, Грузії, Туреччини, Румунії, Болгарії та Росії. В нього впадають найбільші річки Європи: Дунай, Дніпро, Дністер, Південний Буг.
Рослинний світ моря включає в себе 270 видів багатоклітинних зелених, бурих, червоних донних водоростей. У складі фітопланктону - не менше 600 видів. У Чорному морі мешкає понад 2500 видів тварин і риб.
Сьогодні над Чорним морем нависла загроза екологічної катастрофи, оскільки через діяльність людини деякі його ділянки втратили здатність до самоочищення.
Стан води в Чорному морі далекий від ідеалу. З комунальними та промисловими
стічними водами туди потрапляють антибіотики, пестициди, масла.... Величезна
проблема - пластик. ЄС заявляє, що 83 відсотки морського сміття складає
пластик, а саме: пляшки, обгортки від цукерок і пакети.
Води Чорного моря поки що ховають у собі весь цей непотріб – і ми можемо і далі милуватися водоймою. Поки що…
Сьогодні міжнародний день Чорного моря – для кожного з нас ця дата є приводом замислитися як допомогти Чорному морю зберегти його екосистему і залишитися на довгі роки справжньою перлиною для планети і затишною домівкою для живих організмів. Море – це унікальний організм, який реагує і на зміни клімату, і на недбале ставлення людей. А допомогти морю може кожен!
Що кожен із нас може зробити для його порятунку?
- не кидати пластикові пляшки у водойми, а побачивши пляшку, витягнути її з води і віддати на утилізацію;
- поширювати інформацію про сучасні екологічні проблеми Чорного моря. Чим більше людей знатиме про ці проблеми, тим більш зростатиме екологічна свідомість суспільства;
- організовувати екологічні акції та брати участь у прибиранні;
- не викидати засоби особистої гігієни (вушні палички, лінзи тощо) у каналізацію – через неї вони легко потрапляють до річок, а з них – до моря;
- обирати засоби для прання без вмісту фосфатів.
День Чорного моря запроваджувався насамперед з метою об’єднання активних та залучення нових учасників природоохоронного руху захисту Чорного моря, широкого залучення громадськості до вирішення екологічних проблем, зміцнення міжнародного партнерства та просто святкування Дня спільного для всіх Чорного моря – моря нашої надії.
Майбутнє Чорного моря – в наших руках! Врятуймо наше Чорне море! Врятуймо наше майбутнє!


Бажаючи можуть поринути у чарівний «морський світ» книг та дізнатися багато чого цікавого та незвичайного!
Кожен зможе реально перевірити свої знання про море, про те, що турбує його мешканців і звичайно нас з вами, людей, що живуть поруч із морем та мають змогу спостерігати за його станом.
Вирушайте у захоплюючі морські пригоди!
Немає коментарів:
Дописати коментар