
Толерантність… Сьогодні це слово приймається багатьма як заморська дивина. Але з часом воно отримає прописку і в нашій мові, і в
16 листопада 1995 року держави – члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У 1996 році Генеральна асамблея ООН запропонувала щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний День толерантності. Символом толерантності визнано райдужний прапор.
В
Україні проживають люди 134 національностей. Кожна має свою самобутню культуру,
історію, традиції. Але всім нам слід бути толерантними по відношенню один до
одного.Толерантність – це повага, прийняття і
розуміння різноманіття світової
культури.
Мир – це перша і необхідна умова для повноцінного дитинства. Немає більш несумісних понять, ніж війна і діти. І немає більш благороднішої мети у людства, ніж захистити дітей і всіх людей Землі від війни і конфліктів, забезпечити на Землі міцний мир і взаєморозуміння.


Всі ми різні. Ми відрізняємося зовнішністю, інтересами, захопленнями, бажаннями. Від кожного з нас залежить, чим ми наповнимо своє життя і життя наших близьких – любов'ю чи злобою. Вишукуючи в собі і в іншій людині тільки недоліки і помилки, ми тим самим підштовхуємо людину до того, щоб вона стала гіршою, втратила віру у свої власні сили, прагнення робити добрі вчинки. І, навпаки, підкреслюючи в людині позитивні якості, ми допомагаємо їй стати кращою.
Треба пам'ятати, що у світі є і добро, і зло, що часом з нашої мовчазної згоди хтось творить жахливі речі. У житті бувають ситуації, коли звичайнісінька людина має взяти на себе відповідальність за зміну ситуації. А деколи не варто поспішати щось змінювати, потрібно терпиміше ставитися один до одного.
Необхідно у житті бути добрішими і терпимішими один до одного, допомагати і знаходити щось добре та гарне, що є в душі кожної людини.Англійський
письменник Бернард Шоу одного разу написав: “Тепер, коли
ми навчилися літати по повітрю, як птахи, плавати під водою, як риби,
нам не вистачає тільки одного – навчитися жити на землі, як люди”.
Так хочеться, щоб всі люди на землі були щасливі і завжди поруч з тими, кому потрібна допомога. Читайте книги В.Сухомлинського і ви навчитеся бути толерантними.


- Терпимість,
- дотримання прав людини,
- взаємоповага,
- доброзичливість,
- гуманізм,
- талант слухати,
- доброта,
- ввічливість тощо.
Отже, тим, хто вибрав дорогу добра, належить оволодіти мистецтвом жити в світі несхожих ідей і людей. Ваш клас – це маленька родина. І хотілося б, щоб у ній завжди панували добро, повага, взаєморозуміння, не було сварок. Що для цього потрібно? Хочете дізнатися? Послухайте притчу.
Жила-була на світі сім’я. Вона була не проста. Сто чоловік налічувалося в цій родині. І панував в цій родині лад. Ні сварок, ні бійок, ні чвар. І вістка про цю родину дійшла до владики країни. Прибув він в село, де вона жила, і попросив розкрити секрет мирного життя. Взяв голова сім’ї аркуш паперу і написав три слова: любов, прощення, терпіння. А в кінці додав: “Сто разів любов, сто разів прощення, сто раз терпіння”. “І все?”. “Так, – відповів старий. – Це основа будь-якої гарної родини і світу”.
Як ви думаєте, скільки разів нам треба любити, прощати і терпіти?
Рекомендації та побажання з “Мішечка порад”:
- будьте готові до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні;
- навчіться сприймати людей такими, якими вони є, не намагайтесь змінити в них те, що нам не подобається;
- цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими;
- зберігайте “своє обличчя”, знайдіть себе і за будь-яких обставин залишайтеся самим собою;
- прагніть завжди бути толерантними.
Необхідно бути згуртованими та дружними, проявляти взаєморозуміння і підтримку не тільки в День толерантності, але і в будь-який інший день. Тоді кожен день у вашому житті буде світлий і затишний.
Немає коментарів:
Дописати коментар